Хъл Сити постигна живителна победа с 2:1 при домакинството си на Сток Сити в мач от 12-я кръг на Премиършип.

Гостите поведоха в резултата в 29-та минута, след като Етърингтън се възползва от грешка в отбраната на „тигрите” и се разписа във вратата на Дюк за 0:1.

През второто полувреме домакините успяха да обърнат развоя на мача и да стигнат до ценните три точки в срещата.

В 61-та минута Олофинджана стреля отдалеч и прати топката в мрежата на Сьоренсен за 1:1.

Сток Сити завърши мача с човек по-малко, след като в 87-та минута Файе получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Ник Бармби.

В последните секунди на срещата Хъл стигна до победата, след като Джими Булард шутира, но Сьоренсен успя да спаси, след което при добавката Ян Венегор ъф Хеселинк не сбърка и донесе победата за „тигрите”.

След тази победа Хъл Сити се измъкна от зоната на изпадащите, след като има 11 точки, а Сток Сити остана на девета позиция с 16 точки.