Само 15 минути разделиха отбора на Уотфорд от сензация в турнира за Купата на Футболната асоциация на Англия, след като втородивизионният тим допусна късен обрат и загуби с 1:3 от Челси.

С тази победа "сините" се превърнаха в единствения отбор за деня, който успя да продължи в шестия кръг на турнира. По-рано днес Мидълсбро изпусна Уест Хем след 1:1 като гост, а Ковънтри допусна късен гол за 2:2 срещу домакините от Блекбърн. В друг ранен мач Шефийлд Юнайтед и Хъл Сити също не излъчиха победител при 1:1, а в първия съботен сблъсък Фулъм и Суонзи завършиха наравно при същия резултат.

Челси владееше инициативата през по-голямата част на мача на "Викридж Роуд", но гостите не успяха да стигнат до гол във вратата на домакините. За сметка на това те получиха попадение в 69-та минута, когато Тамаш Прискин изскочи сам срещу Петър Чех и прехвърли опитния вратар за 1:0.

Уотфорд обаче удържа само шест минути на натиска на Челси. В 75-та минута Никола Анелка изравни, а само две минути по-късно френският национал засече с глава центриране от дясното крило за 2:1. Анелка вкара втория си хеттрик за Челси в добавеното време на мача, когато с 20-я си гол за сезона оформи крайното 3:1.

На трибуните на "Викъридж Роуд" седнаха новият мениджър на Челси Гуус Хидинк, в компанията на собственика Роман Абрамович.

Срещи от петия кръг:

Уотфорд - Челси - 1:3 (1:0 Тамаш Прискин 69, 1:3 Никола Анелка 75, 77, 90)

Блекбърн - Ковънтри - 2:2 (голмайстори: 1:0 Роке Санта Крус 7, 1:1 Арон Гунарсон 61, 1:2 Майкъл Дойл 76, 2:2 Кристофър Самба 90)

Шефилд Юнайтед - Хъл Сити - 1:1 (голмайстори: 1:0 Грег Халфорд 7, 1:1 Камил Заяте 34)

Уест Хем - Мидълзбро - 1:1 (голмайстори: 0:1 Стюърт Даунинг 22, 1:1 Херита Илунга 83)

Суонси - Фулъм - 1:1 (голмайстори: 0:1 Гари Монк 44-автогол, 1:1 Джейсън Скотланд 52)