Играещият в Лига 1 тим на Хартлипул поднесе първата изненада в третия кръг на ФА Къп, след като в първата среща от днешната програма надви на своя "Виктория парк" елитния Стоук Сити с 2:0 и изхвърли "грънчарите" от надпреварата.

Домакините не показаха никакъв страх и поведоха на своите гости в 48-та минута чрез Майкъл Нелсън. Домакините от пристанищния град получиха правото да изпълнят пряк свободен удар за нарушение срещу Мати Робсън.

Потърпевшият застана зад топката, центрира я на главата на Майкъл Нелсън и бранителя на остави шансове на Симонсен за 1:0. Точка на спора сложи Дейвид Фоли в 76-та минута с прекрасен гол от границата на наказателното поле в десния ъгъл на "грънчарите" за крайното 2:0. Така Хартлипул стана втория тим след Тотнъм, който продължава в четвъртия кръг на най-стария футболен турнир в света.