Английският национален вратар Джо Харт бе с основна заслуга за равенството 0:0, което Манчестър Сити успя да измъкне на „Уайт Харт Лейн” срещу Тотнъм в мача на откриването на сезона в Премиършип.

Гарет Бейл се завърна в игра след контузия, която го принуди да пропусне мача на Уелс с Люксембург през седмицата. Дебют за "гражданите" пък направиха Давид Силва, Яя Туре и Александър Коларов. На вратата на Сити бе Джо Харт, предпочетен пред Шей Гивън.

Първата добра възможност бе за футболистите на Сити, които пропуснаха чрез Райт-Филипс, стрелял вляво покрай вратата от около 12 метра.

Тотнъм отговори с удар на Крауч след подаване на Бейл, но Харт се намеси добре.

Харт се представи още по-впечатляващо в 11-та минута, когато спаси по невероятен начин удар на Джърмейн Дефоу.

В 31-та минута Гарет Бейл можеше да вкара, но след удара му топката срещна левия стълб на вратата на Харт.

До края на полувремето Джо Харт спаси още няколко много опасни удара по посока на своята врата.

Коларов пък бе сменен на почивката, заради усукване на глезена. На негово място влезе Пабло Сабалета.

През втората част повече се разчиташе на центрирания, а Джо Харт отново отчая нападателите на Тотнъм и по-специално Павлюченко.

Играчите на Сити също имаха няколко шанса, но все пак срещата приключи при нулево равенство.

Така двата тима си разделиха точките в срещата и не допуснаха поражение на старта на кампанията.