Отборът на Ливърпул започна сезона във Висшата лига с неубедително равенство 1:1 като домакин на Съндърланд.

Двубоят на "Анфийлд" започна страхотно за домакините, като още в началото мърсисайдци получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Киърън Ричардсън срещу Луис Суарес. Потърпевшият застана зад топката, но изпрати топката на два метра над горната греда. В 12-та минута обаче уругвайският нападател се реваншира, след като засече с глава центриране на Чарли Адам и откри резултата.

До края на полувремето футболистите на Ливърпул доминираха и можеха да удвоят резултата, но Стюарт Даунинг удари греда след силен изстрел отдалеч. 10 минути след началото на втората част Съндърланд изравни след страхотно попадение на крилото Себастиян Ларсон, който вкара с изстрел от воле. Домакините се опитаха да стигнат до втори гол, но така и не успяха и разочароваха феновете на "Анфийлд" в първия мач за сезона.