Израелският специалист Аврам Грант записа първи успех начело на Портсмут, записвайки победа с 2:0 над Бърнли в първи мач от 15-ия кръг на Висшата лига.

Спечелените три точки отлепиха тима от дъното на класирането и вече се намира на предпоследното място с актив от 10 точки, толкова колкото има и последния Уулвърхемптън, който играе по-късно днес. „Вълците” се изправят срещу Болтън в опашкарското дерби на кръга.

Първото полувреме на „Фратън парк” приключи при нулево равенство, въпреки че домакините получиха правото да изпълнят дузпа след половин час игра. Наказателният удар обаче бе пропилян от Аруна Диндан. Ударът на нападателя бе отразен от стража на гостите Янсен.

През второто полувреме възпитаниците на Грант обаче съумяха да стигнат до така ценния успех. Херман Хрейдарсон откри резултата в 65-ата минута, а Диндан се реваншира за пропуснатата дузпа с попадение седем минути преди края с глава.