Гарет Бари ще бъде капитан на английския национален отбор по футбол в приятелския мач с Гана на „Уембли” във вторник.

Мениджърът на „трите лъва” Фабио Капело освободи петима играчи от лагера на тима, като един от тях е първият капитан на отбора Джон Тери.

Тери, Франк Лампард и Ашли Коул от Челси, Уейн Рууни от Манчестър Юнайтед и Майкъл Доусън от Тотнъм са петимата играчи, освободени от Капело в неделя. Ден по-рано англичаните спечелиха с 2:0 като гости на Уелс в мач от квалификационна група "G" за Евро 2012 и италианският мениджър реши да даде почивка на някои от основните си футболисти.

Очаква се в игра срещу Гана да се появят Анди Керъл, Фил Ягиелка, Джак Уилшър, Скот Паркър и Лейтън Бейнс.

„Това ще бъде много интересно и за мен и за феновете. Тези, които ще играят срещу Гана, също са много добри футболисти. Надявам се да покажем истинския дух на отбора. Този, който демонстрирахме в първите 30 минути на двубоя срещу Уелс”, заяви Фабио Капело.

Англия е съперник на България в квалификационна група "G" за Евро 2012. Англичаните имат 10 точки след 4 изиграни мача и делят първото място с отбора на Черна гора, който има същия актив. България е на четвъртото място с 4 точки.