Фулъм спечели с 2:0 опашкарското дерби срещу Хъл Сити от деветия кръг на Премиършип.

Домакините играха по-добре през целия мач и логично стигнаха до трите точки, които ги изкачиха нагоре в класирането.

През първото полувреме домакините успяха да поведат в резултата едва в 45-та минута, когато Дъф центрира в наказателното поле на Хъл, където Боаз Майхил първоначално улови топката, но след това я изпусна и при добавката Боби Замора с глава я прати в мрежата на „тигрите” за 1:0.

Второто попадение за домакините падна в 64-та минута, когато Аарън Хюз намери с дълъг пас Боби Замора, който след това преодоля Доусън и намери Диоманси Камара, който не срещна проблеми и преодоля Майхил за втори път.

До края на мача натискът на Фулъм продължи и лондончани имаха още няколко възможности да вкарат гол, но пропуснаха да направят победата си още по-изразителна.

След тази победа Фулъм вече има актив от 10 точки и се намира на дванадесета позиция, докато Хъл Сити остава в зоната на изпадащите със 7 точки и е на осемнадесето място.