След победата над ЦСКА с 1:0 в Лига Европа, отборът на Фулъм постигна нов минимален успех, този път във Висшата лига на Англия. „Котиджърс” се наложиха с 1:0 над Съндърланд, което изкачи тима на осмо място в подреждането.

Единственият гол за възпитаниците на Рой Ходжсън реализира намиращия се в отлична форма нападател Боби Замора. Това бе шести гол за Замора от началото на сезона. Нападателят успя да се разпише още в седмата минута на срещата, а до почивката имаше още два отлични шанса, като в една от ситуациите удари гредата. Ерик Невланд също не успя да вкара от изгодна позиция.

След почивката гостите обаче бяха по-активни на терена, но футболистите на Фулъм успяха да запазят крехката си преднина до последния съдийски сигнал.

Атлетик събраха 21 точки и заема осмото място в класирането. Съндърланд се смъкна до 10-то място с 20 пункта.