Фенове на Хъл Сити се обърнаха към ФА във войната си срещу собственика
Фенове на Хъл Сити се обърнаха към ФА във войната си срещу собственика

Групата привърженици „City Till We Die“ се обърна към Футболната асоциация на Англия и поиска от нея да забрани на собственика на Хъл Сити да промени името на клуба.

Местният бизнесмен Асем Алам разгневи голяма част от феновете на „тигрите“ с намерението си да преименува отбора на „Хъл Тайгърс“. Това означаваше, че ще бъде сложен край на 110-годишното съществуване на клуба с настоящото му название.

Според Алам ребрандирането ще има позитивен ефект върху международната репутация на тима и ще донесе повече приходи от телевизионни права. Опониращата групировка обаче оспорва това твърдение, като изнесе 150-минутна презентация пред ФА.

„Това е повратен момент в английския футбол“, настояват привържениците. „Хората от ФА могат да се превърнат в героите, които са защитили националния ни спорт. В противен случай те могат да сложат началото на нова ера, където парите и егото са по-важни от всичко.“

„Те имат шанс с едно изявление да защитят уникалния продукт на английския футбол – неговите история, култура и успехи. Това решение е жизнено важно – управниците трябва да вземат решението си внимателно, като се съобразяват както с бъдещето, така и с настоящето“, казват още CTWD.