Рафа Бенитес и Пол Джуъл може да отнесат наказания от Футболната асоциация на Англия, заради поведението си в мач Дарби Каунти – Ливърпул (1:2).

Мениджърите на двата отбора се скараха помежду си по време на напрегнатото второ полувреме, когато Дарби изравни резултата чрез Джейм МакИвъли, а в последната минута Стивън Джерард донесе победата на Ливърпул.

До конфликта се стигна, след като голмайсторът за „овните” МакИвъли се хвърли грубо срещу украинския нападател на „мърсисайдци” Андрий Воронин.

Бенитес веднага скочи от скамейката си и напусна техническата зона, а и Джуъл също не остана на място, твърдейки че Воронин симулира.

Двамата разговаряха на висок глас и длъжностните лица трудно ги усмириха. Бенитес и Джуъл не бяха изгонени, но ще чакат решението на Футболната асоциация, което до голяма степен зависи от доклада на главния рефер Алън Уайли.