Евертън тотално закопа Съндърланд на дъното в класирането във Висшата лига, побеждавайки с 2:0 в мача от 26-ия кръг.

Попаденията бяха дело на Идриса Гей и Ромелу Лукаку. Пет минути преди края на първата част Идриса Гей откри резултата за "карамелите". Шеймъс Колман проби отдясно и върна към Идриса, който с топовен изстрел от средна дистанция вкара за 1:0.

Точно 40 минути по-късно, в 80-ата минута, Лукаку надбяха защитник на Съндърланд, залъга Джордан Пикфорд и се разписа отблизо.

Евертън е 7-и с 44 точки, а "черните котки" са последни с 19.

Кристъл Палас стигна до минимална победа с 1:0 над Мидълзбро. Патрик ван Аанхолт прати топката между няколко бранители на Боро и изненада стража, който не успя да спаси удара.

Уест Бромич победи Борнемут с 2:1. "Черешките" поведоха още в 5-ата минута от дузпа изпълнена от Джошуа Кинг.

След пет минути обаче Крейг Доусън възстанови равенството. Той шутира отдалеч, топката рикушира в съперников играч, което всъщност изненада вратаря и резултатът стана 1:1.

В 22-ата минута падна и втория гол за Бромич, който се оказа и последния в мача (2:1). След центриране от ъглов удар и разбъркване пред вратата, Гарет Макоули вкара за крайния резултат.

Хъл Сити и Бърнли завършиа 1:1, а "виненочервените" завършиха мача с 10 души. Том Хъдълстоун откри в 72-ата минута от дузпа, а Майкъл Кийн изравни 4 минути по-късно. В 92-ата минута Ашли Барнс получи втори жълт картон и напусна терена.