Евертън размаза Уигън с 4:0 пред близо 35000 души в мача от 31-ия кръг в английската Висша лига.

Първото попадение в срещата падна в 26-та минута. Осман пусна към Жо, след като Фелайни се пребори за една висока топка, бразилският нападател укроти с едно докосване, след което вкара с левия крак за 1:0.

Второто попадение за „карамелите” падна в началото на втората част. Фелайни се възползва от добър пас на Хиберт, и без да се бави вкара за 2:0.

В 51-та минута домакините стигнаха до класическа преднина. Фелайни навлезе в наказателното поле, след което шутира, Къркланд парира, но при добавката Жо не сбърка за 3:0.

Евертън оформи крайния резултат в средата на второто полувреме. В 61-та минута Фелайни пробва да вкара от далечна дистанция, Къркланд обаче се намеси колебливо, а от отиграването на вратаря се възползва Осман, който при добавката вкара за 4:0.

След победата днес Евертън заема 6-то място с актив от 51 точки. Уигън пък е на 8-ма позиция с 41 точки.