Евертън спечели с 1:0 домакинството си на Брайтън и продължи прогреса си в първенството под ръководството на Карло Анчелоти. Трите точки за "карамелите" донесе Ричарлисон с гол в 38-ата минута.

Още в 4-ата минута играчите на Евертън поискаха дузпа за падане на Тио Уолкът в наказателното поле, но системата за видеоповторения показа, че няма нарушение. В 38-ата минута Ричарлисон топката от Дин, завъртя се и с нисък удар я прати в далечния ъгъл.

През второто полувреме Доминик Калвърт-Люин на два пъти бе близо до гола, но вратарят Матю Райън го отчая с блестящи спасявания. В 78-ата минута той все пак прати топката зад гърба на стража на Брайтън, но след разглеждане с ВАР голът бе отменен поради игра с ръка.

Минута преди края Глен Мъри можеше да изравни, но ударът му мина покрай дясната греда на национала Джордан Пикфорд.

За Евертън победата бе трета в последните четири шампионатни срещи. Отборът заема 11-о място в класирането с 28 точки, колкото има и Арсенал.