Евертън отново е на позиции да се бори за местата в евротурнирите през следващия сезон. "Карамелите" победиха с 2:1 Кардиф Сити след късна драма на "Гудисън парк".

След нулево първо полувреме, мърсисайдци поведоха в резултата чрез Жерар Деулофеу в 58-ата минута.

Тогава играещият под наем от Барселона младок направи страхотен пробив и с прецизен изстрел не остави шанс на вратаря на Кардиф за 1:0.

Но радостта на домакините трая само десет минути. Гостите от Уелс изравниха чрез Хуан Кала.

Тогава той преодоля елегантно защитник на Евертън и с хубав шут не остави шансове на вратаря Тим Хауърд.

Домакините се хвърлиха в търсене на победата и стигнаха до нея буквално в последните секунди на продължението. Автор на попадението беше защитникът Шеймъс Коулмън.

Тогава Ейдън МакГийди центрира към далечната греда, Гарет Бари я върна в мелето от играчи, където Коулмън беше най-съобразителен и я прати в мрежата за 2:1.