Отборът на Евертън записа втора победа през сезона във Висшата лига, като победи с 2:1 Борнемут при домакинството си от шестия кръг. Така „карамелите“ са 13-и със 7 точки след 2 победи, едно реми и 3 поражения. „Черешките“ са 19-и с 3 пункта.

Борнемут поведе след 49 минути игра. Джошуа Кинг се открои със страхотен индивидуален пробив и с перфектен изстрел откри за 1:0.

След почивката Джърмейн Дефоу получи чудесно подаване, но ударът му бе много слаб и се оказа лесна плячка за Пикфорд.

„Карамелите“ стигнаха до изравняването в 77-ата минута. Омар Байе Ниасе бе добре изведен и с хубав изстрел успя да преодолее стража за 1:1.

Последваха силни минути за Евертън, като Том Дейвис се оказа в центъра на опасна ситуация в 82-ата минута, но бранител блокира удара му. Топката попадна в Омар Байе Ниасе, чийто изстрел този път бе отразен от Асмир Бегович. Топката отново попадна в Ниасе, който този път бе безпощаден за 2:1.

Доминик Калвър-Люин опита късмета си в заключителните минути, но топката премина над вратата.

Същевременно в друг мач от същия кръг Уотфорд победи с 2:1 Суонси. Попаденията за успеха бяха дело на Грей и Ричарлисън. За „лебедите“ точен бе Абрахам.