Евертън записа ценен успех с 3:2 като гост на Стоук Сити в неделния мач от 4-тия кръг в Премиършип.

Успехът бе много важен за „карамелите”, които имаха едва 3 точки в първите 3 мача, но след днешния успех излизат на 10-то място. Новаците от Стоук пък остават на незавидната 19-та позиция.

Якубу Айегбени откри резултата в полза на гостите в 40-тата минута, след като се възпозлва от асистенция на Тим Кейхил и с удар от границата на наказателното поле вкара за 1:0.

Само 4 минути след подновяването на играта Виктор Аничебе удвои преднината на „карамелите”. Микел Артета центрира отдясно и намери прекрасно Аничебе, който от центъра на наказателното поле с глава не остави никакви шансове на Сьоренсен.

Домакините обаче не се стреснаха и бързо се върнаха в мача след гол на Сейи Олофинджана в 55-тата минута.

7 минути по-късно пък след неразбирателство в отбраната на Евертън Фил Джагиелка с глава вкара топката в собствената си врата и възстанови равенството.

Гостите все пак стигнаха до успеха в 77-мата минута, когато Микел Артета центрира опасно и Кейхил с глава оформи крайното 3:2.