Евертън победи с 2:1 Чарлтън в мач от 34-тия кръг в английската Висша лига. По този начин „карамелите” увеличиха шансовете си да участват в турнира за Купата на УЕФА, а и изместиха Болтън от четвъртото място, заради по-добра голова разлика.

През първото полувреме двата отбора бяха равностойни и не създадоха чисти голови положения. В последните десет минути от срещата паднаха и трите попадения. В 81-та минута Лескът откри в полза на домакините, които виждаха как са спечелили, но в последните секунди на редовното време Дарън Бент изравни. В даденото от съдията продължение шотландският национал Джеймс МакФейдън донесе важните три точки за Евертън.

След тази загуба лондонският тим остана в зоната на изпадащите и е на две точки от първия отбор, който е над чертата Шефилд Юнайтед, които са с мач по-малко.