Евертън постигна заслужен успех с 2:0 като гост на Нюрнберг в мач от група А на турнира за Купата на УЕФА. Двете попадение за англичаните паднаха в самия край на срещата и бяха дело на Артета и Аничебе.

Двубоят на препълнения „easyCredit-Stadion” (44000 зрители) бе много оспорван, но класата на „карамелите” си каза думата и те заслужено грабнаха трите точки, макар и с помощта на два късни гола.

Първото полувреме бе много динамично, като двата отбора редуваха постоянни щурмове към своите врати. Липсата на късмет обаче се оказа решаваща, след като нито един от двата тима не успя да реализира положенията си. Подобно започна и втората част, само че краят й бе коренно различен. В 83-та минута Артета даде преднина на Евертън, след като реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Аничебе. Шест минути след това нигерийският нападател отбеляза втория гол за гостите и увенча отбора си с успех.

В другия мач от групата, игран по-рано днес, Зенит Санкт Петерсбург надделя с 3:2 като гост на Лариса.