Полузащитникът на Челси Микаел Есиен се завърна в националния отбор на Гана след 18-месечно отсъствие с победа. Той игра пълни 90 минути при успеха на страната с 3:1 над Конго в среща от група 9 на квалификациите за Купата на Африканските нации.

Есиен напусна по собствено желание националния отбор след Световното първенство в Южна Африка през миналата година. В срещата с Конго обаче той се представи на много добро ниво и имаше една много добра възможност да се разпише. В средата на второто полувреме ганайците поведоха с два гола преднина благодарение на попаденията на Айзък Ворса и на Принс Тагое.

Мат Мусилу върна едно попадение за конгоанците в 75-ата минута след грешка на вратаря Ричард Кингсън, но само след три минути Емануел Агемянг-Баду направи отново преднината на домакините от 2 гола- 3:1.Гана води в класирането с 10 точки от четири мача, следвана от Судан със 7, Конго с 3 и Свазиленд без актив.