Българинът Димитър Бербатов отново стъпи на терена на „Олд Трафорд“. Причина бе, че нападятелят участва в благотворителен двубой в Манчестър между английски звезди и отбор на останалата част от света.

Английските звезди бяха водени от Сам Алърдайс и победиха с 3:2, а двата гола за Отбора на света бяха дело именно на Димитър Бербатов, който със сигурност си е спомнил времената, когато носеше екипа на Манчестър Юнайтед. Съставът на звездите от останалата част на света бе воден от Клаудио Раниери.

Близо 5.4 милиона паунда пък са приходите от благотворителния двубой, организиран от УНИЕФ.

Още преди мача Бербатов се похвали в профила си в социалната мрежа Facebook с един от своите съотборници, а именно бразилеца Роналдиньо.

Бербатов влезе след почивката и вкара за 1:1 в 55-ата минута, а по-късно реализира и от дузпа за ново равенство 2:2.

Джърмейн Дефоу обаче донесе успеха на тима на английските знаменитости с попадение в 77-ата минута за 3:2.

На трибуните за мача бе и новият мениджър на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо.