Отборът на Челси се приближи на опасна близост до лидерите в Премиършип Арсенал и Манчестър Юнайтед, след като днес буквално унищожи аутсайдера Дарби Каунти на своя „Стамфорд Бридж” с 6:1. В герой се превърна Франк Лампард, който вкара цели 4 попадения.

„Сините” от Лондон бяха пълни господари на терена и заслужено постигнаха внушителната победа над последния във Висшата лига.

Начало на головата фиеста даде Лампард с гол от дузпа в 27-мата минута. Единственото друго попадение до края на полувремето бе дело на Саломон Калу в 42-рата минута.

12 минути след началото на втората част отново Лампард направи резултата класически, а в 64-тата Джо Коул вкара за 4:0.

Нови два гола на Лампард – в 66-тата и 73-тата минута направиха катастрофата на Дарби пълна.

Гостите все пак успяха да вкарат почетен гол в 74-тата минтуа, когато точен бе Дейвид Джоунс.

В класирането Челси е вече само на 3 точки зад Ман Юнайтед и на 5 зад Арсенал. „Артилеристите” обаче имат мач повече от конкурентите си.

Дарби пък остава на последна позиция само с 10 точки и без никакви шансове за оцеляване.

В другите мачове от днешната програма в Премиършип Астън Вила, без Стилиян Петров в състава си, завърши 1:1 срещу Мидълсбро. Портсмут пък победи Бирмингам с 4:2.