Челси победи с минималното 1:0 Порто в мач за първото място в Група D в Шампионската лига. В другия мач от потока Апоел успя да направи 1:1 с Атлетико Мадрид.

Победата за „сините” от Лондон донесе Никола Анелка в 69-та минута, когато с глава засече центриране отляво на Флоран Малуда и вкара за 1:0. Така, Анелка осигури първото място за гостите, което ще им даде предимство при жребия за фазата на директните елиминации.

В другия мач от групата, Апоел изпусна да победи Атлетико, но все пак запази шансове да се класира за втория по-сила турнир в Европа.

Миросавлиевич в 5-та минута вкара във вратата на испанците за 1:0, след асистенция на Александроу. В средата на второто полувреме обаче гостите успяха да стигнат до равенството. В 62-та минута Шимао реазлира за 1:1 и донесе точката за своя тим.

В последните мачове от групата Челси приема Апоел, а Атлетико Мадрид ще бъде домакин на Порто.