Челси спечели ФА Къп след драматична победа с 1:0 над шампиона Манчестър Юнайтед. Голът вкара Дидие Дрогба в 116-тата минута на мача.

В редовнoто време двата отбора не можаха да сe победят и така се стигна до продължения.

Първото полувреме премина доста нервно, като единственото по-опасно положение бе удар на Дрогба, минал на сантиметри от гредата на Ван дер Сар.

На почивката Моуриньо замени слабо представилия се Джо Коул с невъзстановения Ариен Робен, но въпреки това през втората част по-активен бе отбора на Юнайтед.

Първо Чех спаси силен удар на Рууни, а шут на Скоулс излезе извън очертанията на вратата.

До края на редовното време отново Рууни и Гигс пропуснаха изгодни положения за Манчестър. За Челси най-активен за пореден път бе Дидие Дрогба, но неговите усилия не бяха достатъчни за гол.

Така се стигна до продължения. В 104-тата минута ветеранът Гигс изпусна най-чистото положение в мача, след като оставен непокрит стреля в ръцете на Петър Чех.

Четири минути преди края на продълженията, Дрогба отбеляза победния гол в срещата след страхотна комбинация с Франк Лампард. Въпреки 4-минутното продължение, дадено от Стив Бенет, Юнайтед не можа да отбележи изравнителен гол.

По този начин Джон Тери вдигна за първи път купата на реконструирания „Уембли”, а „сините” спечелиха втория си трофей за сезона след успеха за Карлинг Къп.