Лидерът в Премиършип Челси постигна много трудна и измъчена победа с минималното 1:0 при домакинството си на Фулъм от 12-я кръг на Премиършип.

Домакините започнаха силно мача и имаха надмощие, но сериозни пропуски направи Дидие Дрогба.

Все пак „сините” поведоха в 30-та минута, когато Саломон Калу подаде към Майкъл Есиен, който засече топката с глава и я прати в долния десен ъгъл на вратата на Шварцер.

През второто полувреме футболистите на Челси продължиха да имат надмощие, но пропуснаха да решат мача по-рано.

Жозе Босингва получи контузия в края на мача и бе заменен принудително в 88-та минута, когато на негово място в игра се появи Паоло Ферейра.

Челси завърши мача с човек по-малко, след като Майкъл Есиен бе изгонен в добавеното време на мача след пресилен директен червен картон.

Арсенал надделя с 2:0 при гостуването си на Уулвърхемптън.

„Артилеристите” поведоха още в 1-та минута, когато Алекс Сонг с дълго подаване намери Маруан Шамак, който успя да засече топката и да я прати във вратата на Ханеман.

Лондончани имаха осезаемо преимущество, а в 65-та минута след удар на Андрей Аршавин топката срещна гредата.

Арсенал стигна до втори гол в срещата в 90-та минута, когато Фабрегас подаде към Шамак, а той реализира своето второ попадение в срещата.

Ливърпул се издъни при гостуването си на Уигън и двата отбора завършиха 1:1.

„Мърсисайдци” поведоха още в 7-та минута, когато Джерард подаде към Торес, който отново не пропусна да се разпише.

Уигън успя да изравни с гол на Уго Родайега в 52-та минута.

Джерард можеше да донесе победата за Ливърпул в 79-та минута, но след неговия удар топката срещна гредата.

Астън Вила без контузения Стилиян Петров победи драматично с 3:2 Блекпул.

Уест Хем отново не победи и завърши 2:2 с Уест Бромочи Албиън.

Нюкасъл загуби с 1:2 от Блекбърн.