Челси загуби с 0:2 при гостуването си на Астън Вила от петия кръг на Премиършип. Това е първа загуба за отбора воден от Жозе Моуриньо, а бирмингамци постигнаха втори успех от началото на сезона, но са и с мач по-малко.

Стилиян Петров бе оставен на резервната скамейка от старши треньора Мартин О’Нийл и се появи в игра в 79-та минута, когато смени норвежкия нападател Джон Карю.

В 47-та минута Гарет Бари центрира от ъглов удар на първата греда и новото попълнение в състава на Вила Зат Найт засече топката с глава и я прати в мрежата на Петър Чех.

В 88-та минута Ашли Йънг намери в наказателното поле на Челси Габриел Агбонлахор, който оформи крайния резултат в срещата.

В даденото от съдията продължение нападателя на лондончани Дидие Дрогба се контузи и напусна терена с помощта на медицинския екип на „сините”.