Челси победи с минималното 1:0 Тотнъм и скъси разликата от лидера Манчестър Юнайтед само на 3 точки, преди гостуването на „червените дяволи” на Портсмут. Димитър Бербатов влезе в игра 21 минути преди края на срещата, но не успя да се разпише.

През първата част двата отбора не успяха да реализират създадените положения, а двамата треньори започнаха с доста изненадващи единайсеторки. Йол заложи на Мидо и Дефоу в атака, а остави освен Бербатов, който бе оставен на скамейката, другата изненада бе, че Роби Кийн бе оставен извън групата за срещата. Моуриньо остави извън стартовите единайсет Шевченко и Балак, а отново заложи на Микел и Калу.

Победният гол отбеляза Рикардо Карвальо в 52-та минута, който получи пас от Микел и от 25 метра препарира Пол Робинсън. В 69-та минута Мидо бе сменен от Бербатов, а до края на двубоя не падна нов гол.