Челси постигна първи успех от три седмици насам, печелейки с 2:0 при гостуването си на Дарби Каунти на Прайд Парк.

Саломон Калу внесе успокоение в редиците на лондончани с попадение за в 17-ата минута, възползвайки се от блестящо извеждащо подаване на Стив Сидуел.

Вторият гол за Челси падна 17 минути преди края. Франк Лампард уцели гредата, а върналата се в наказателното поле топка попадна в краката на Шон Райт Филипс, за когото не бе проблем да я вкара във вратата на Дарби.

В 93-ата минута на двубоя Микаел Есиен успя да вбеси мениджъра Аврам Грант, изпросвайки си абсолютно безмислен червен картон за удар с ръка в лицето на Кени Милър.

Есиен ще получи наказание от три мача, заради което ще пропусне две лондонски дербита – срещу Уест Хем и Арсенал, както и домакинството срещу Съндърланд.

Челси е на четвърто място във Висшата лига, на пет точки след водача Арсенал, на две след Манчестър Юнайтед и на една след Ман Сити.