Челси се класира за полуфиналите на ФА Къп, след като постигна рутинна победа с 2:0 срещу Стоук Сити на своя стадион „Стамфорд Бирдж”.

Мачът започна по-добре за Стоук Сити, като гостите можеха да поведат в резултата в 15-та минута, когато Микел изби от гол линията.

Все пак Челси успя да поведе в резултата в 35-та минута, когато след центриране от корнер топката бе върната към Лампард, който от границата на наказателното поле на Стоук разстреля Сьоренсен.

Последваха пропуски на Дрогба, Тери и Анелка, които не успяха да реализират второ попадение за Челси преди почивката.

През второто полувреме футболистите на Челси изцяло контролираха случващото се на терена и успяха да стигнат до второ попадение.

В 67-та минута Дрогба изведе в добра позиция Анелка, но той пропусна. Секунди по-късно след центриране от корнер Джон Тери засече топката с глава и я прати във вратата на Стоук.

Натискът на лондончани продължи, като Сьоренсен направи решаващо спасяване в 75-та минута, когато изби удар на Лампард, а нов пропуск направи Никола Анелка.

На полуфинала Челси ще се изправи срещу Астън Вила, а другата двойка е Фулъм/Тотнъм – Портсмут.