В 10-я кръг на Премиършип Челси възвърна позагубеното си самочувствие след загубата с 0:1 в дербито с Ливърпул през уикенда, като лондончани не срещнаха никакви проблеми при гостуването си на Хъл и победиха с 3:0.

Челси поведе още в 3-та минута, след като Лампард от воле прати топката в мрежата на Боаз Майхил.

Никола Анелка удвои преднината на гостите в 50-та минута, след като с хубав далечен удар не остави никакви шансове за стража на „тигрите”.

В 75-та минута Рикардо Карвальо подаде на Флорен Малуда, който оформи крайния резултат в срещата.

Стилиян Петров игра само 45 минути при победата на Астън Вила с 3:2 срещу Блекбърн на „Вила Парк”.

Гостите поведоха в 30-та минута след попадение на Стивън Уорнък, но Люк Йънг успя да изравни в 45-та минута.

Гарет Бари и Габриел Агбонлахор направиха резултата 3:1 след попадения в 65-та и 87-та минута, а Брет Емертън се разписа в 90-та минута и направи по-почетна загубата на Блекбърн.

Сток Сити успя да измъкне минимална победа с 1:0 като домакин на Съндърланд. Единственото попадение в срещата отбеляза Рикардо Фулър в 73-та минута.

Андрю Джонсън донесе победата на Фулъм с 2:0 като домакин срещу Уигън. Нападателят на лондончани се разписа в 11-та и 60-та минута.