Челси продължава победния си ход в предсезонните контроли. Тази нощ „сините” победиха корейския Суон Блууингс в среща, играна в Карсън, Калифорния с 1:0. Единственото попадение бе дело на Дидие Дрогба в 80-та минута.

Така африканският нападател за пореден път донесе успеха на лондончани, както го стори е в предишната проверка на тима – срещу Клуб Америка в събота за 2:1.

Този път голмайсторът на Челси засече центриране на Шон Райт-Филипс, за да прати топката във вратата пред 15349 зрители.

Паоло Ферейра бе единственият играч на Челси, който бе на терена и в двете полувремена, като мениджърът Жозе Моуриньо промени изцяло състава си след почивката.

През първото полувреме Микаел Есиен пропусна да изведе ”сините” напред, като удари гредата, а Дрогба не успя да оползотвори подаване на Малуда в 49-та минута.

Съставът на Челси:

Първо полувреме – Чех, Ферейра, Джонсън, Тери, Хътчинсън, Сидуел, Есиен, Лампард, Джо Коул, Шевченко, Калу

Второ полувреме – Иларио, Бен-Хаим, Карвальо, Ферейра (69 Синклер), Райт-Филипс, Макелеле, Микел, Робен, Дрогба, Малуда