Отборът на Челси записа убедителна победа над австрийския Ред Бул Залцбург в контрола. Тимът на Франк Лампард се наложи с 5:3, а две от попаденията за лондончани бяха дело на Кристиан Пулишич. Това са първите два гола за американския национал с екипа на Челси, с чийто тим подписа още през януари, но доигра сезон в тима на Борусия Дортмунд.

Пулишич изработи и дузпа за своите, която Рос Баркли превърна в гол и така Челси се оттегли на почивка при резултат 3:0.

През втората част тимът на Ред Бул реализира два гола, за да намали пасива си, но попадения на Миши Батшуай и Педро доведоха нещата до 5:2 в полза на гостите.

Последната контрола на лондончани е срещу тима на Борусия Мьонхенгладбах на 3 август преди „сините” да открият кампанията си във Висшата лига с гостуване на Манчестър Юнайтед на 11-ти август.