Челси победи с 2:1 Фулъм като гост в първото лондонско дерби за деня, което бе първият мач във Висшата лига за новата 2008 година.

Още в десетата минута Джо Коул фаулира Мориц Волз в наказателното поле пред Иларио, а Дани Мърфи реализира отсъдената от рефера Марк Хесли дузпа с удар в долния ляв ъгъл на вратата.

По-късно арбитърът подмина игра с ръка на Деян Стефанович в наказателното поле на домакините от Фулъм, а в 54-ата минута Саломон Калу изравни с удар глава след подаване от въздуха от страна на Алекс.

Осем минути по-късно Михаел Балак донесе пълния обрат, след като бе фаулиран в пеналта от Клинтън Демпси и сам реализира отсъдената дузпа, вкарвайки в долния ляв ъгъл на Анти Ниеми.

Челси остана на трета позиция, но успя да спаси преднината на водача Арсенал на три точки и изостава на само една от втория Манчестър Юнайтед, като и двата лидера са с мач по-малко. Фълъм е предпоследен на две точки от зоната на спасението.