Отборът на Челси разгроми със 7:0 Ипсуич в мач от трети кръг на турнира ФА Къп.

Лондончани се намират в изключително слаба форма, като са спечелили само два от последните си 11 мача в Премиършип, но бяха повече от убедителни в двубоя си за купата.

След нулево равенство през първия половин час на двубоя, "сините" се развихриха и отбелязаха три гола само за осем минути. Саломон Калу откри в 33-та минута, а Стъридж удвои една по-късно.

Автогол на Едуардс в 41-та минута реши всичко в този мач. Футболистите на Челси започнаха второто полувреме така, както завършиха първото и четири минути след почивката Анелка направи резултата 4:0.

Малко след това Стъридж отбеляза второто си попадение в мача, а Франк Лампард оформи разгромния резултат с нови два гола.

В следващия кръг на надпреварата тимът на Челси ще гостува на Евертън, като двубоят ще се играе на 29 или 30 януари.