Челси оглави класирането в английската Висша след четвъртия кръг. „Сините” победиха като домакини с 1:0 Портсмут. Дебют за лондончани направи новото бразилско попълнение Жулиано Белети, който влезе в игра в 65-та минута на мястото на Джон Оби Микел.

Единственият гол в срещата падна в 31-та минута. Дидие Дрогба намери непокрит в наказателното поле Франк Лампард, който се разписа във вратата на Портсмут.

Болтън записа първа победа от началото на шампионата, след като се наложи с 3:0 над Рединг. Гари Спийд откри в 32-та, Анелка в 55-та и Браатен в 90-та донесоха важните три точки за домакините.

В дербито на новаците Дарби Каунти загуби с 1:2 от Бирмингам. Камерън Джером се отличи с две попадения в 1-вата и 63-та минута. Мат Оукли вкара почетния гол за домакините в 51-та минута.

Уест Хем и Уигън завършиха 1:1. Гостите изпуснаха трите точки, след като поведоха в 78-та минута чрез Пол Шарнер, но допуснаха бързо изравняване, след като Лий Бойър се разписа в 81-та минута.