Челси победи с категоричното 4:0 гостуващия Портсмут в първия кръг на английското първенство по футбол, който беше и официален дебют на мениджъра на "сините" Луис Фелипе Сколари.

Новото попълнение Деко също дебютира по отличен начин, записвайки последния гол за Челси в 89-та минута. Португалецът стреля силно, а колебливият вратар на гостите Дейвид Джеймс изпрати сам топката във вратата си.

В 12-та минута на срещата Джо Коул откри головата сметка за лондончани в Премиършип след добър пробив и отличен удар, а в 26-та минута Никола Анелка вкара гол с глава от около метър, след като Дейвид Джеймс отново не бе на мястото си.

Франк Лампард покачи на 3:0 в 45-та минута от дузпа, а през второто полувреме "сините" заиграха в по-бавно темпо, но все още диктуваха събитията на терена.

Така се стигна и до 89-та минута и добрия удар на Деко, който оформи крайния резултат на 4:0.

По-късно тази вечер Манчестър Юнайтед започва защита на титлата си срещу Нюкасъл, след като я спечели през изминалата година с две точки пред Челси.