Челси отнесе Куанджоу с 4:0 в първата си контрола от турнето в Китай, с което зарадва новия мениджър на тима – Луиш Фелипе Сколари, като единствената лоша новина за спеца е леката контузия, която получи новото попълнение Босингва.

Попаденията за „сините” бяха дело на Саломон Калу, Франк Лампард, Франко Ди Санто и Шон Райт-Филипс.

През първата част в игра за английския тим бяха Чех, Босингва (Ферейра, 19-та минута), Карвальо, Тери, А. Коул, Микел, Есиен, Деко, Лампард, Калу, Анелка.

Едно попадение успяха да реализира Челси през първите 45 минути. В 19-та минута Босингва се контузи след като разтегна мускул и трябваше да напусне терена. Дори и с 10 души на терена – минута по-късно – в 20-та – „сините” откриха резултата, след добра атака на Деко и Лампард, пасът на последния намери Калу отдясно, който разстреля вратаря на домакините за 1:0.

През втората част на терена излязоха Кудичини, Ферейра, Алекс, Карвальо, Бридж, Лампард, Микел Деко (Иванович, 62-та минута), Калу (Рай-Филипс 57-ма), Ди Санто, Малуда.

Челси вкара три гола през второто полувреме. Първи вкара Лампард в 51-та минута, Ди Санто в 79-та и Филипс в 87-та оформиха крайното 4:0.