Челси победи с 2:0 като гост втородивизионния Престън Норт Енд и се класира за петия кръг на Купата на Англия.

По този начин сините вгорчиха дебюта на мениджъра на снежнобелите Дарън Фъргюсън – син на мениджъра на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън.

Тимът от Чемпиъншип започна добре двубоя, но в 37-ата минута възпитаниците на Карло Анчелоти стигнаха до гол. Точен за гостите бе Никола Анелка, който с удар по земята оползотвори добро подаване на Михаел Балак.

Малко преди почивката Престън можеше да изравни, но Дарън Картър от няколко метра не успя да прати във вратата лошо изчистена от вратаря Иларио топка.

Челси реши всичко в 47-ата минута. Флоран Малуда центрира от ъглов удар, капитанът Джон Тери стреля с глава, но стражът Андрю Лонерган изби, за да попадне кълбото в Даниел Стъридж, който не пропусна.

В другата ранна среща от ФА Къп Рединг победи с 1:0 у дома Бърнли с гол на Гълфи Сигурдсон в 87-ата минута.