Чарлтън и Уест Хям записаха важни победи в мачовете си от 31-вия кръг от Висшата лига на Англия. Чарлтън победи с 1:0 Уигън, който е основен конкурент на „адиксите” в борбата за оцеляване, а Уест Хям победи с 2:0 Мидълзбро.

Чарлтън успя да измъкне победата в последните минути на мача, когато в Ариан де Зеув фаулира в наказателното поле Дарън Бент и съдията на мача Пол Уолтън свири дузпа за домакините. Бент не сгреши и донесе ценни три точки в актива на лондончани.

Уест Хям също записа важен успех, който остави шансове за спасение на „чуковете”. Боби Замора във 2-та и Карлос Тевес в 45-та минута бяха точни за домакините.

Болтън надделя над Шефилд Юнайтед с 1:0 и приближи „остриетата” към зоната на изпадащите. Единственият гол в мача падна в 80-та минута и бе дело на Кевин Дейвис.

Другите резултати: Ливърпул - Арсенал 4:1, Фулъм - Портсмут 1:1, Манчестър Юнайтед – Блекбърн 4:1, Нюкясъл – Манчестър Сити 0:1.