Бърнли и Шефийлд Юнайтед ще се изправят един срещу друг във финалния плейоф в английския Чемпиъншип, и само един от тях ще влезе от следващия сезон във Висшата лига. Бърнли се наложи повече от убедително с 2:0 като гост на Рединг в реванша на полуфинала, и с общ резултат от 3:0 си заслужи място в битката за елита.

„Кралските поданици” се опитаха да наклонят везните на своя страна, като играха на изключително високо темпо, но щом веднъж влязоха в него, играчите на Бърнли намериха начин да се наложат.

И двете попадения за гостите бяха повече от красиви. В 50-та минута водещият реализатор на тима Мартин Патерсън сломи духа на Рединг със страхотен шут от близо 30 метра, който прелетя неспасяемо край вратаря Маркус Ханеман. Само осем минути по-късно Стивън Томпсън с невероятно воле осигури успеха за Бърнли.

Бърнли и Шефийлд Юн ще се срещнат на 25 май, за да определят кой ще играе в Премиършип от следващия сезон.