Отборите на Бърнли и Шефилд Юнайтед изиграха доста напрегнат и интригуващ двубой, в който обаче не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 в мач от 33-ия кръг на английската Висша лига. Капитанът Джеймс Тарковски окри за домакините в 43-ата минута, а равенството донесе Джон Игън в 80-ата минута.

Първата ситуация в срещата дойде още във втората минута, когато след изпълнение на странично хвърляне топката стигна до Дейвид МакГолдрик, който чудесно с пета изведе на добра позиция Оливър МакБърни. Нападателят веднага стреля, но право във вратаря Ник Поуп, който спаси.

В деветата минута и домакините пропиляха чудесна възможност за попадение. След грешка в центъра на терена топката бе открадната от Джош Браунхил, който комбинира надясно с Дуайт МакНиъл. Крилото намери в пресни позиции Джей Родригес, а той от своя страна, разтегли още наляво към Ерик Питърс. Нидерландецът пък с едно докосване изведе сам срещу стража на гостите Матей Видра, но нападателят прати топката покрай лявата греда на Дийн Хендерсън.

В 35-ата минута Джон Ийгън се извиси след изпълнение на корнер от Оливър Норууд, но ударът с глава на централния бранител профуча покрай вратата на Поуп.

Пети минути след това центриране на Джак Робинсън отдясно бе засечено от МакБърни, но ударът му премина над вратата.

В 43-ата минута домакините излязоха напред в резултата. МакНийл центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, където Джей Родригес отклони топката с глава, а пред вратата Джеймс Тарковски подложи крак и отбеляза във вратата на Хендерсън. Ситуацията бе разгледана от системата ВАР за засада, но такава нямаше – 1:0.

В 77-ата минута още една грешка на „остриетата“ едва не доведе до второ попадение за Бърнли. Топката бе открадната в половината на гостите и Джей Родригес опита удар от над 25 метра, който бе избит от Хендерсън. Кълбото обаче попадна на пътя на МакНийл, който от около точката за дузпа стреля покрай вратата.

Само три минути след това Шефилд изравни. Гостите разиграха късо след ъглов удар и Бен Осбърн центрира в наказателното поле, където с глава Били Шарп отклони топката към вратата, а Джон Игън бе оставен сам и с хубав удар с десния крак прати топката във вратата на Поуп – 1:1.

С това равенство Бърнли вече е девети с 46 точки, докато Шефилд е една позиция по-нагоре с 48. В следващия кръг „виненочервените“ гостуват на Уест Хем, а „остриетата“ приемат Саутхемптън.

БЪРНЛИ – ШЕФИЛД ЮНАЙТЕД 1:1

1:0 Джеймс Тарковски 43’

1:1 Джон Игън 80'

Стартови състави на двата отбора:

БЪРНЛИ (4-4-2): 1. Ник Поуп – 26. Фил Бардсли, 28. Кевин Лонг, 5. Джеймс Тарковски (к), 3. Чарли Тейлър – 11. Дуайт МакНийл, 18. Ашли Уестууд, 8. Джош Браунхил, 23. Ерик Питърс – 19. Джей Родригес, 27. Матей Видра

Старши треньор: Шон Дайш

ШЕФИЛД ЮНАЙТЕД (3-5-2): 1. Дийн Хендерсън – 19. Джак Робинсън, 12. Джон Игън, 6. Крис Башам – 3. Енда Стивънс, 23. Бен Осбърн, 16. Оливър Норууд, 32. Сандер Берге, 2. Джордж Балдок – 17. Дейвид МакГолдрик, 9. Оливър МакБърни

Старши треньор: Крис Уайлдър

Главен съдия: Питър Банкс, Англия