Отборът на Бристъл Сити победи с 2:1 Кристъл Палас в първия мач от полуфиналните плейофи за влизане във Висшата лига на Англия, който се игра в Лондон на стадион "Селхърст парк".

Гостите от Бристъл успяха да поведат в резултата в 53-та минута, когато след едно заучено положение от пряк свободен удар, Дейвид Ноубъл подаде на Ник Карл, той пусна към Луис Кери, а той не остави никакви шансове на вратаря на "орлите" Джулиън Сперони.

В 87-та минута, Палас получиха право да изпълнят дузпа, която бе реализирана хладнокръвно от Бен Уотсън за 1:1.

Гостите обаче си осигуриха отличен аванс преди реванша на своя стадион "Аштън гейт", когато в 90-та минута Дейвид Нобъл с далечен шут донесе победата на своя отбор и оформи крайното 2:1 в полза на "червеношийките".