Уест Бромич Албиън отпадна още в третия кръг на турнира за Купата на Лигата в Англия, след като отстъпи на Брендфорд след изпълнения на дузпи.

В редовното време двубоят завърши при резултат 2:2, но при изпълнението на 11-метрови наказателни удари, гостите показаха по-здрави нерви.

Любопитно е, че три от попаденията в редовното време, в това число и двата гола за домакините дойдоха след изпълнения на дузпи. Първо Хал Робсън Кану изведе УБА напред в резултата в 56-ата минута, а десет по-късно направи 2:1, след като гостите бяха изравнили чрез Емилиано Маркондес. Маркъс Форс пък изравни близо четвърт час преди края също от дузпа.

При наказателните удари домакините пропуснаха веднъж от бялата точка, а това им коства продължаването напред в турнира.

В следващия кръг Брентфорд ще играе срещу Фулъм или Шефийлд Уензди.

В същото време Уест Хем разби с 5:1 Хъл Сити и също продължава напред. Проблемите за „чуковете” бяха извън терена, като минути преди двубоя стана ясно, че мениджърът Дейвид Мойс, като и двама от играчите на лондончани са заразени с коронавирус.

Поради коронавирус по рано бе отложен двубоят между Лейтън Ориент и Тотнъм.

Нотс Каунти също е в следващата фаза, след като отстрани Уотфорд след успех с 3:1.