Брайтън постигна обрат и победи с 3:2 у дома Тотнъм, след като изоставаше с 0:2 на почивката в последен двубой от седмия кръг в английското първенство.

Лондончани имаха пълен контрол над двубоя през първата част и поведоха в резултата с попадение на Бренан Джонсън в 23-ата минута. Близо четвърт час след това Джеймс Мадисън удвои преднината за лондончани.

След почивката картината на "Амекс Стейдиъм" се промени и "чайките" имаха късмет да върнат един гол чрез гамбиеца Якуба Минтех в 48-ата минута след грешка на Дестъни Удоджи. Джордино Рутер изравни за 2:2 десет минути след това.

Решителното попадение за обрата през втората част падна в 66-ата минута и негов автор стана Дани Уелбек, вкарал отблизо с глава.

Брайтън прекъсна серия от четири поредни мача без победа и се намира на шесто място с актив от 12 точки./БТА