Байерн Мюнхен не успя да победи португалския Брага и направи 1:1 като гост в турнира за Купата на УЕФА. Немският тим започна силно срещата и имаше териториално предимство, като създаде редица положения за гол, всичките спасени от Паоло Сантош.

След почивката обаче възпитаниците на Отмар Хитцфелд излязоха крайно мобилизирани и почти веднага стигнаха до попадение. Голмайсторът Мирослав Клозе получи добра топка от Лука Тони в наказателното поле и нямаше проблем да забие кълбото в центъра на португалската врата.

Въпреки опитите на Тони и Франк Рибери да затвърдят преднината на Байерн, домакините от Брага имаха късмет да изравнят. В 66-та минута Роланд Линц изненада Оливър Кан за 1:1.

Опитите на немците да стигнат до успеха в заключителните двайсетина минути нямаше резултат и двубоят приключи наравно.

В другата среща от група F Болтън се спаси в последните секунди от домакинско поражение от Арис. Гостите от Солун поведоха в самия край на първото полувреме, когато Антонио Калво с хубаво воле преодоля Яскелайнен за 0:1.

Арис обаче бе наказан от свой, когато гръцкият нападател на Болтън Стелиос Янакопулос засече центриране на Микел Алонсо и донесе точка на английския тим. Като цяло Болтън не показа много повече от съперника и може да е доволен от това, че не загуби. Тимът от „Рийбок Стейдиъм” обаче има само три точки от три мача и е на трето място във временното класиране, зад Арис и лидера Байерн Мюнхен.