Мениджърът на Болтън Гари Мегсън успя да отпразнува новия си договор чрез победа на своя отбор с 1:0 над Нюкасъл. 48-годишният наставник на Болтън подписа нов по-изгоден контракт, който е безсрочен.

Единственият гол в срещата от 27-я кръг на английската Всиша лига реализира появилият се като резерва през второто полувреме на мача Рикардо Гарднър на мястото на Фабрис Муамба.

Голмайсторът реализира само три минути след влизането си в игра - в 47-та минута. Футболистът успя майсторски да засече кълбото в мрежата на гостите след центриране от корнер, което се оказа и достатъчно за трите точки.

Нападателят на Болтън Елмандер пропиля още няколко добри възможности за своя тим през първата част. За Нюкасъл се отличи Фабрицио Колочини, но опасността създадена от него остана нереализирана.

Така след трите спечелени точки Болтън заема 10-о място с 33 точки, докато Нюкасъл е на 15-а позиция с 28 точки.