Българският национал Николай Бодуров взе участие в победата на своя Фулъм с 2:0 като гост на Хъдърсфийлд в 39-ия кръг на Чемпиъншип. Българинът стартира мача на пейката, но се наложи да влиза на пожар след час игра, когато неговият съотборник Шон Хътчинсън беше изгонен с директен червен картон.

Двубоят стартира мечтано за „котиджърс“ и още във втората минута Александър Качаниклич откри. Впоследствие домакините притиснаха опонента си и в 60-ата минута Хътчинсън извърши фаул за дузпа, която обче Наки Уелс не можа да отбележи.

Нападателят от Бермуда получи шанс да се реваншира в 72-ата минута, когато отборът му стигна до втори наказателен удар. И този път обаче острието показа слаби нерви и авансът на Фулъм се запази.

Интригата приключи в 6-ата минута на добавенето време, когато друга резерва на лондончани – Секо Фофана оформи крайния успех.

Фулъм заема 20-ата позиция в класирането с 43 точки, на 8 над опасната зона. Хъдърсфийлд от своя страна е 18-и с точка повече. Лидерът Бърнемут има 73.