В мач от петия кръг на Купата на Англия Блекбърн се издъни при домакинството си на Ковънтри, като все пак Роувърс стигна до преиграване, след като двата отбора завършиха 2:2.

Санта Крус откри за домакините във втората минута, но в самото начало на второто полувреме Ковънтри обърна развоя на мача с две попадения дело на Гунарсон в 61-та минута и Дойл в 76-та.

Все пак Роувърс стигна до изравнителен гол чрез Кристофър Самба в 90-та минута.

Шефилд Юнайтед и Хъл Сити ще преиграват, като двата отбора завършиха 1:1. Халфорд откри резултата в 7-та минута за „остриетата”, но Карим Зайате изравни в 35-та минута.

Уест Хем достигна до преиграване с Мидъласбро, след като двата отбора завършиха 1:1. Гостите поведоха с гол на Стюарт Даунинг в 22-та минута, но Илунга изравни в 83-та минута.