Блекбърн успя да обърне домакините от Дарби Каунти днес в мач от 20-я кръг във Висшата лига. Срещаща завърши 2:1 за гостите.

Двубоят започна отлично за Дарби, който поведе в резултата в 27-та минута. Мат Оукли вкара, след асистенция на Гайлс Барнс.

В 37-та минута домакините получиха възможност да удвоят преднината си от дузпа. Райън Нелсен фаулира в наказателното поле Кени Милър. С изпълнението на 11-метровия удар се нагърби Стив Хауърд, който би в долния ляв ъгъл, но стражът на Блекбърн Брад Фридъл спаси.

Футболната закономерност – ако не вкараш, ще ти вкарат – се оказа абсолютно вярна и две минути по-късно гостите изравниха. В 39-та минута Роке Санта Крус вкара за 1:1, след пас на Бени МакКарти.

До края на първата част Блекбърн постигна и пълния обрат. В 42-та минута Дейвид Бентли донесе трите точки за своя тим.

След днешната среща момчетата на Марк Хюз заемат 9-то място във временното класиране с актив от 30 точки, докато Дарби са на последното със 7 точки от 20 мача.