Блекбърн победи Болтън с 4:1 в среща от Висшата лига, играна на Иууд Парк по същото време, в което на Уембли Тотнъм и Челси трябваше да определят носителя на Купата на лигата.

Гостите от Болтън можеха да се представят и по-успешно при визитата си, ако не бяха отсъдени две дузпи за Роувърс, които бяха вкарани от Бени МакКарти.

Блекбърн поведе с 2:1 с головете на южноафриканеца от бялата точка в 25-ата и 67-ата минута, а между двете попадения за Болтън в 50-ата минута се разписа Кевин Дейвис.

Последните две попадения във вратата на Юси Яаскелайнен бяха дело на Дейвид Бентли в 71-ата минута и на датското крило Мортен Гамст Педерсен в четвъртата минута на добавеното време.

Блекбърн е на девето място с 42 точки и е на позиция, от която може да атакува евротурнирите, докато Болтън е 16-и с 25 точки и е заплашен от изпадане.